MCHAPPY DAY

Len málo kto vie, že špeciálne deťom je celosvetovo venovaný aj 20. november, ktorý Organizácia spojených národov vyhlásila za Svetový deň detí. Táto tradícia vznikla v roku 1954 a jej cieľom bola ochrana detí pred dlhými hodinami práce, obzvlášť v nebezpečných podmienkach. A čo je rovnako dôležité, umožniť všetkým deťom prístup k vzdelaniu. V RMHC a McDonald´s tento deň voláme McHappy Day.

McHappy Day je však viac, ako iba oslava. Každý rok sa pri príležitosti tohto dňa stretnete v reštauráciách McDonald´s s mnohými dobrovoľníkmi a známymi slovenskými hercami, herečkami, moderátormi a moderátorkami, spevákmi i speváčkami, ale aj športovcami či športovkyňami, ktorí sa rozhodli podať pomocnú ruku práve deťom. V tento deň malým pacientom pomáha zároveň každý zákazník McDonald´s. Stačí, ak si kúpi obľúbené zemiakové hranolčeky a polovica z ich ceny ide automaticky na účet našej neziskovej organizácie Ronald McDonald´s House Charities.

Tešíme sa, že sa do akcie McHappy Day zapája každým rokom viac dobrovoľníkov a zákazníkov, tradične sa zapájajú aj známe osobností slovenskej spoločenskej, kultúrnej i športovej scény na celom Slovensku.

logo McHappy Day - srdce s textom McHappy Day (R).