Domov / Darujte teraz

Pomáhajte s nami chorým deťom v slovenských nemocniciach

Pre choré dieťa je niekedy najlepším liekom mať nablízku rodinu, aby dostalo, čo najviac objatí, bozkov a uistení “máme ťa radi”.

Pomáhame spríjemniť malým pacientom a ich rodinám v slovenských nemocniciach hospitalizáciu a uľahčiť liečbu:

• rekonštrukciou priestorov detských oddelení, tak aby sa v nich deti a ich blízki cítili čo najviac ako doma

• podľa potreby zakúpením moderných zdravotníckych prístrojov.

Od roku 2003 sme tak pomohli už v 11 slovenských nemocniciach.

Malých pacientov a ich rodiny sme podporili sumou viac ako 1 050 000 eur.

rmhc-male-dievcatko-v-naruci-matky
Jednorázovo
Mesačne
10€
20€
30€
50€
10€
15€
20€
30€

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje a zašleme Vám aj informačný mail o dare. Ďakujeme!

Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.

Ako váš dar pomôže

Lepšia starostlivosť

Aktuálne sme zakúpili na pre detskú nemocnicu na bratislavských Kramároch dýchací prístroj. Malým pacientom dodáva optimálne zahrievaný a zvlhčený prúd vzduchu a kyslíka cez nosovú kanylu. Prístroj veľmi pomôže nielen pri ochoreniach, ktoré môže priniesť nový koronavírus COVID-19, ale sa využíva aj pri iných vážnych ochoreniach dýchacích ciest.

Modernejšie prostredie

Po postupných rekonštrukciách v 10 slovenských nemocniciach v súčasnosti dokončujeme rekonštrukciu posledného, šiesteho oddelenia detskej urológie v Národnom ústave detských chorôb na bratislavských Kramároch. Úplne boli zrekonštruované priestory herní, tried, jedální a spoločenských miestností.

 

Kúsok domova

Nielen finančnú podporu teraz potrebujeme pre náš nový program Rodinná izba Ronalda McDonalda, ktorý chceme začať uskutočňovať v novom roku postupne vo viacerých slovenských nemocniciach.

Program Rodinná izba je špeciálny priestor, ktorý slúži rodinám priamo v nemocnici, len kúsok od nemocničného lôžka ich dieťaťa. Tu si môžu členovia rodiny doplniť energiu, dať si drobné občerstvenie, osprchovať sa alebo si odpočinúť, aby mohli byť silní pre svoje deti.

Program Rodinná izba Ronalda McDonalda už úspešne funguje v 263 nemocniciach po celom svete.

RMFamilyRoom-program-96

Celosvetové dlhoročné skúseností z programov pre hospitalizované deti a ich rodiny Ronald McDonald House Charities dokazujú dôležitosť rodinne orientovanej starostlivosti.

Rodinne orientovaná starostlivosť znamená podporovať celé rodiny v nemocničnom prostredí tak, aby boli dostatočne informovaní a mohli prevziať aktívnu rolu v starostlivosti a liečbe o svojho milovaného blízkeho.

„Rodina zohráva dôležitú úlohu v starostlivosti o chronicky choré dieťa, na nej je zvládanie pravidelných lekárskych kontrol a hospitalizácii, ako aj dodržiavanie medikácie niekoľkokrát za deň.“

Ďakujeme menom malých pacientov a ich rodín za vašu podporu!

corp-partners-96

Kontakt: Eva Konečná
eva.konecna@rmhc.sk, tel..: 0915 766 825