Domov / O nás

O nás

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities n.o. (RMHC n.o.)

Ak je dieťa choré, najväčším darom, ktorý mu môžeme dať, je láska a podpora rodiny.

Blízkosť pre rodiny je hlavnou hodnotou neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities, n.o. Slovensko (RMHC), ktorej zakladateľom a hlavným partnerom je spoločnosť McDonald’s, a preto sa zameriava na pomoc hospitalizovaným deťom a ich rodinám.

Ilustracna matka a dieta

Od roku 2003 RMHC zakúpila moderné zdravotnícke prístroje a zrekonštruovala a materiálne vybavila nemocničné izby a detské oddelenia v 11 slovenských nemocniciach od Bratislavy cez Banskú Bystricu, Žilinu až po Košice za viac ako 695 000 eur. Pomáha tak malým pacientom a ich blízkym zlepšovať podmienky počas ťažkých chvíľ hospitalizácie a spríjemniť proces uzdravovania.

Tento november RMHC dokončila rekonštrukciu posledného, siedmeho oddelenia detskej urológie v Národnom ústave detských chorôb na bratislavských Kramároch. Úplne boli zrekonštruované priestory herní, tried, jedální a spoločenských miestností. Ročne tak len v tejto nemocnici pomôžeme viac ako 9.100  hospitalizovaným deťom.

Program Rodinná izba

Nielen finančnú podporu teraz potrebujeme pre náš nový program Rodinná izba Ronalda McDonalda, ktorý chceme začať uskutočňovať v novom roku postupne vo viacerých slovenských nemocniciach.

Program Rodinná izba je špeciálny priestor, ktorý slúži rodinám priamo v nemocnici, len kúsok od nemocničného lôžka ich dieťaťa. Tu si môžu členovia rodiny doplniť energiu, dať si drobné občerstvenie, osprchovať sa alebo si odpočinúť, aby mohli byť silní pre svoje deti.

Program Rodinná izba Ronalda McDonalda už úspešne funguje v 263 nemocniciach po celom svete.

RMFamilyRoom-program-96

Celosvetové dlhoročné skúseností z programov pre hospitalizované deti a ich rodiny Ronald McDonald House Charities dokazujú dôležitosť rodinne orientovanej starostlivosti. Pre choré dieťa je niekedy najlepším liekom mať nablízku rodinu, aby dostalo čo najviac objatí, bozkov a uistení, že ho máme radi.

Príklad program Rodinná izba z holandského Utrechtu

Lepšia starostlivosť

Moderné prostredie