Oddelenia detskej nemocnice v Martine sa dočkali renovácie

Dlho očakávané zmodernizované priestory budú od konca apríla po ďalšie roky vďaka podpore neziskovej organizácie RMHC, občianskeho združenia Matka a dieťa Turca a miestnych podnikateľov, slúžiť Oddeleniu dojčiat a batoliat na Klinike detí a dorastu Univerzitnej nemocnice Martin. Aj napriek neľahkej ceste sa to podarilo a rekonštrukcia priestorov oddelenia po viac ako 5 týždňoch bola s pomocou našich partnerov dokončená, a sme za to veľmi vďační, teší sa z výsledku spolupráce vedúci lekár oddelenia MUDr. Tomáš Turčan.

Cieľom spoločného projektu nemocnice a organizácií bolo hlavne zabezpečiť vyšší komfort  hospitalizovaným deťom a ich rodičom. Sme nesmierne radi, že naše dlhodobé snaženie sa i tento rok premieta do revitalizácie mnohých oddelení a nemocničných priestorov naprieč celým Slovenskom. To, že sme pomohli tým najmenším na Oddelení dojčiat a batoliat Univerzitnej nemocnice v Martine nás teší o to viac, pretože sa nám to podarilo po dlhšom čase zviazaných rúk pandémiou. Snažíme sa pomáhať tam, kde je to potrebné a priestory tohto oddelenia sú toho príkladom. Naším cieľom je, aby choré deti mohli tráviť čo najviac času spolu so svojimi rodičmi a zároveň v prostredí, ktoré im čo najviac pripomína ich útulný domov,“ hovorí Hana Mlkvá, výkonná riaditeľka n.o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.  

Kvôli rozsiahlej rekonštrukcii týkajúcej sa nielen výmeny podláh a vymaľovania stien, ktoré dostali veselší farebný náter, ale aj kompletným nahradením starého nábytku a kuchynky, sa Oddelenie dojčiat a batoliat muselo dočasne presunúť do iných častí nemocnice. Najdôležitejšie ale už dnes je, že malí pacienti sa už môžu liečiť v lepších podmienkach, čo pozitívne vplýva na ich zdravotný stav.