Košické detské ORL oddelenie v novom šate

RMHC zrekonštruovala priestory ORL oddelenia Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach v celkovej hodnote 28 368 eur. Rekonštrukciou prešla hala návštev a priestranná čakáreň pred ambulanciami detského oddelenia ORL .

Komplexnej rekonštrukcie sa dočkali rozsiahle priestory haly návštev aj čakárne pred ambulanciami ORL a pri jednodňovej chirurgii. Boli tu vymenené podlahy i dvere, vymaľované steny a priestor osvetľuje a zároveň energiu šetrí nových 22 kusov stropných LED svietidiel.

Čakáreň pred ambulanciami dostala nové pohodlné lavice, ktoré sú pre zvýšenie súkromia pacientov oddelené akustickými paravánmi a panelmi. Priestor skrášľujú a pocit domova dodávajú veľkoplošné tapety na stenu s prírodnými motívmi, ale aj veselé nálepky zvieratiek na dverách. Priestor je prispôsobený aj pre dojčiace maminky, k prebalovaciemu pultu bolo zakúpené nové kreslo na dojčenie.

Čiastočnej  opätovnej obnovy sa dočkalo aj šesť izieb na oddelení ORL

Šesť izieb, ktoré kompletne zrekonštruovala organizácie RMHC už v roku 2011, boli nanovo opäť nanovo vymaľované, pribudli tu ochranné lišty na steny, a do každej pribudla veselá tapeta, nech malému pacientovi rozveselí chvíle liečby a priestor tak veľmi pripomína detskú izby.

Autorom projektu rekonštrukcie je Ing. arch. Patrik Panda, ktorý za rekonštrukciu  trebišovskej plavárne získal nomináciu na architektonickú cenu CE ZA AR 2022.