Nálepky v tvare ručičky premenili zákazníci na takmer 80 400 eur

Obľúbená zbierka prebiehala v 42 reštauráciách McDonald’s po celom Slovensku od 30. mája do 30. júna a má za sebou ďalší vydarený ročník. Zákazníci si mohli k svojmu obľúbenému jedlu objednať aj samolepky v tvare detskej ručičky za 1 euro.  Tie mohli nalepiť na určené miesto v reštaurácii McDonald’s alebo si ich ponechať ako symbol pomoci.

Spoločne tak počas mesiaca zákazníci vyzbierali takmer 80 400 eur.

Cieľom organizácie RMHC je vytvárať rodinám „domov ďaleko od domova“ a pomôcť im zmierniť emocionálnu, ale i finančnú záťaž v náročných časoch. V slovenských detských nemocniciach sa podieľa na vytváraní moderného, príjemného a funkčného prostredia, ktoré čo najviac pripomína domov. Okrem blízkosti rodiny majú esteticky príjemné a dobre vybavené priestory významný pozitívny vplyv na liečbu a rekonvalescenciu detí počas hospitalizácie.

Od roku 2003 sa neziskovej organizácii RMHC podarilo podporiť viac ako 60 projektov v 11 detských nemocniciach naprieč Slovenskom – v Košiciach, Prešove, Liptovskom Mikuláši, Banskej Bystrici, Nitre, Nových Zámkoch, Martine, Žiline, Trnave a v Bratislave. Celková výška pomoci sa už vyšplhala na viac ako 1 milión eur. Sme vďační, že zákazníci reštaurácií  dlhodobo a pravidelne podporujú aktivity RMHC,povedala Eva Konečná, výkonná riaditeľka RMHC na Slovensku.

Ďakujeme, aj vďaka vám a vašej pravidelnej podpore môžeme rekonštruovať detské kliniky a nemocnice po celom Slovensku 💙