Domov / O nás / Tlačové centrum / Celosvetový deň detí s McDonald’s

Celosvetový deň detí s McDonald’s

Kúpou hranoliek a „Pomocnej ruky“ pomôžete detským pacientom

Bratislava, 18. novembra 2010 – Polovica tržieb z predaja zemiakových hranoliek, ktoré sa predajú v reštauráciách McDonald’s tento piatok 19. novembra 2010, poputuje na účet neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC n.o.) na pomoc detským pacientom. Na tento účel budú použité aj finančné prostriedky z predaja samolepiek tzv. “Pomocných rúk”, ktoré sa budú dať zakúpiť vo všetkých reštauráciách McDonald’s. Charitatívna akcia je spojená so Svetovým dňom detí, ktorý pripadá každý rok na 20. novembra, kedy OSN v roku 1959 prijala Deklaráciu práv dieťaťa. Prostredníctvom Ronald McDonald House Charities tieto finančné prostriedky sa využijú najmä na aktivity zamerané na pomoc deťom, ktoré sú hospitalizované v slovenských nemocniciach. Akciu podporia aj známe osobnosti, ktoré tak robia bez nároku na odmenu.

Ak v piatok 19. novembra navštívite ktorúkoľvek reštauráciu McDonald’s a kúpite si porciu hranoliek alebo samolepku „Pomocná ruka“, nielenže prispejete na dobrú vec, ale môžete za obslužným pultom reštaurácií McDonald’s stretnúť viaceré známe tváre a osobnosti spoločenského a kultúrneho života. Svoju účasťv reštaurácii Polus v Bratislave prisľúbili:

  • 10:30 Zuzana Tlučková
  • 10:00 – 11:00 Patrik Herman
  • 12:00 Iveta Malachovská
  • 12:00 Katarina Brychtová
  • 13:00 Zuzana Vačková
  • 13:00 Gabriela Škrabáková
  • 12:00 Dušan Titel
  • 12:00 Filip Šebo a Bibiana Ondrejková

Do reštaurácie na Obchodnej ulici v Bratislave príde známy tanečník Jaro Bekr.

Patrik Herman z Bratislavy pôjde do Trnavy. V Trenčíne si svoje rukávy vysúkajú aj športovci Eduard Hartman a Patrícia Pobožná ale aj poslanec mesta Trenčín, Branislav Zubričaňák. V prešovskej reštaurácii môžete stretnúť futbalistu Stana Šestáka a aj samotného primátora Prešova Pavla Hagyariho. V Košiciach vás obslúžia moderátori rádia Košice a moderátori TV Naša ako aj sám riaditel Detskej fakultnej nemocnice Dr. Peter Krcho.

Vďaka tejto akcii minulý rok pribudlo na konto neziskovej organizácie RMHC, n.o. celkovo 40 106 eur. Z prostriedkov Ronald McDonald House Charities bolo doteraz na Slovensku zriadených 9 nadštandardných izieb, z toho šesť vzniklo v spolupráci s Ligou proti rakovine na Onkologickom oddelení v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici a ďalšie štyri izby sú v DFNsP na Kramároch. Doteraz v nich bolo hospitalizovaných celkovo 570 malých pacientov a ich rodičov.

Okrem spomínaných nadštandardných izieb bol z prostriedkov Ronald McDonald House Charities na Slovensku postavený aj „Dom, v ktorom nám je dobre I.“ pre deti z Domova sociálnych služieb na Mokrohájskej ulici v Bratislave a „Dom, v ktorom nám je dobre II.“ pre náhradnú rodinu, ktorá sa stará o jedno vlastné a sedem nevlastných detí z detských domovov. Nadácia financovala aj nákup infúznej pumpy pre potreby DFNsP Kramáre v Bratislave ako aj kúpu bezkáblovej oscilačnej píly Oddeleniu pediatrickej ortopédie v Žiline. RMHC ďalej financovala aj medicínske vybavenie pre Detskú kliniku Fakultnej nemocnice v Nitre. V súčasnej dobe nezisková organizácia pripravuje projekt výstavby 5tich nadštandardných izieb na Detskom oddelení Fakultnej nemocnici v Košiciach, ktoré by mali byť dokončené v priebehu budúceho roka.

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities, n. o., bola založená spoločnosťou McDonald’s Slovakia, spol. s r. o., za účelom podpory verejnoprospešných projektov určených najmä na pomoc deťom. Na Slovensku existuje Ronald McDonald House Charities od novembra 2003. Vo svete funguje viac ako 180 takých organizácií, ktoré sa snažia zmierniť ťažkú situáciu v rodinách malých pacientov.

Pre ďalšie informácie sa, prosím, kontaktujte:
Drahomíra Jiráková
riaditeľka
Ronald McDonald House Charities, n. o.
Tel.: +420 602 395 588
E-mail: drahomira.jirakova@rmhc.sk

Lepšia starostlivosť

Moderné prostredie