Domov / O nás / Tlačové centrum / Nezisková organizácia RMHC darovala malým pacientom zo Žiliny nové sociálne zariadenia.

Nezisková organizácia RMHC darovala malým pacientom zo Žiliny nové sociálne zariadenia.

Pacienti detského oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina sa budú liečiť v zrekonštruovanom a čistom prostredí. Nezisková organizácia Ronald McDonad´s House Charities (RMHC) darovala nemocnici nové sociálne zariadenia v hodnote 9 711 EUR. Tie boli doposiaľ na oddelení pediatrie v nedostatočnom stave. Symbolický kľúč od nových kúpeľní a toaliet odovzdala predstaviteľom detského oddelenia Drahomíra Jiráková, riaditeľka neziskovej organizácie RMHC.

Prostredie pediatrického oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina bude pre malých pacientov a ich rodičov ešte príjemnejšie. V týchto dňoch sa už tešia z pekných zrekonštruovaných sociálnych zariadení, ktoré venovala nemocnici nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities. Nové zariadenie spĺňa náročnejšie medicínske a hygienické požiadavky a súčasne ponúka príjemnejšie prostredie na liečbu. Stavebné práce realizovala slovenská spoločnosť BORAK BUILDING – SK.

„Môže sa zdať, že kvalitné sociálne zariadenie je dnes samozrejmosťou. No pre naše oddelenie to tak donedávna nebolo. Nové sociálne zariadenia boli pre nás nesmierne dôležité. Potrebovali sme našim deťom vytvoriť podmienky na bežnú hygienu a prostredie, vďaka ktorému by lepšie znášali liečbu a cítili sa v nemocnici čo najpríjemnejšie. Vďaka neziskovej organizácii RMHC má dnes naše oddelenie nové kúpeľne s kvalitnou sanitou a zariadením, ktoré zodpovedá náročným medicínskym a hygienickým požiadavkám,“opisuje MUDr. Juraj Kováčik, primár pediatrického oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina.

Spoločnosť McDonald´s a nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities už dlhodobo spolupracujú s Fakultnou nemocnicou s poliklinikou Žilina. V minulosti nemocnici pomohli so zakúpením zdravotníckeho prístroja potrebného na špeciálne operačné zákroky – OSCILOPÍLY v hodnote 8 962 EUR, v roku 2010 prispela organizácia RMHC prvou splátkou vo výške 5 000 EUR na nákup prenosného sono prístroja pre deti.

„Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina sme celkovo pomohli sumou 23 673 EUR. V minulých rokoch nemocnica potrebovala podporiť najmä pri zakúpení zdravotníckych prístrojov. No dôležité je aj prostredie, v ktorom sa detičky liečia. Revitalizácia a výstavba nových sociálnych zariadení v hodnote 9 711 EUR boli prirodzeným krokom, pre ktorý sme sa spoločne s našou žilinskou frančízantkou, Zuzanou Novou rozhodli,“hovorí Drahomíra Jiráková, riaditeľka RMHC..

„Sama som mala osobnú skúsenosť na tomto oddelení. Tak aj vznikol impulz z mojej strany. Podarilo sa nám vybudovať najzakladanejšiu vec, ktorá na pediatrickom oddelení nemocnice chýbala najviac,“ opisuje Zuzana Nová. A dodáva: „Keď robíte takýto projekt, musíte ho robiť so srdcom.“

RMHC je nezisková organizácia, ktorú celosvetovo v roku 1974 založila spoločnosť McDonald´s. Dnes pôsobí v 62 krajinách sveta. Na Slovensku vznikla pred viac ako desiatimi rokmi, v roku 2003. „Ronald McDonald House Charities sa orientuje najmä na pomoc chorým deťom a rodinám a po celom svete buduje domy alebo izby pre choré detičky s rodičmi, v ktorých panuje pocit bezpečia a rodinná atmosféra,“vysvetľuje zameranie charity Tomasz Rogacz, generálny riaditeľ McDonald´s ČR/SR. Príjmy RMHC tvoria hlavne verejné zbierky do kasičiek v reštauráciách McDonald´s, predaj symbolických ručičiek počas McHappy Day, príjem z 2%, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald´s a rôznych darcov.

Za vyše desať rokov svojho pôsobenia rozdelila nezisková organizácia RMHC viac ako 301 000 EUR na rôzne projekty pre detské nemocnice na celom Slovensku. Najvyššia čiastka, viac ako 204 tisíc, bola vyčlenená na rekonštrukciu nadštandardných rodinných izieb v deviatich slovenských nemocniciach.

Viac informácií: www.rmhc.sk

Pre ďalšie informácie sa, prosím, kontaktujte:
Drahomíra Jiráková
riaditeľka
Ronald McDonald House Charities, n. o.
Tel.: +420 602 395 588
E-mail: drahomira.jirakova@rmhc.sk

Lepšia starostlivosť

Moderné prostredie