Domov / O nás / Tlačové centrum / V novom roku ďalšia nadštandardná izba pre pacientov DFNsP na Kramároch

V novom roku ďalšia nadštandardná izba pre pacientov DFNsP na Kramároch

Bratislava, 17. januára 2007 – Ďalšiu nadštandardnú izbu v hodnote viac ako 281 tisíc korún dostanú v týchto dňoch malí pacienti Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na Kramároch. Nadštandardné izby slúžia malým pacientom a ich rodičom z celého Slovenska, vďaka nim môžu byť deti počas liečby v spomínanej nemocnici hospitalizované spolu so svojimi rodičmi. Prostriedky na rekonštrukciu v poradí už 8. izby venovala nezisková organizácia Ronald McDonald Charity.

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch je to už druhá nadštandardná izba financovaná z prostriedkov neziskovej organizácie Ronald McDonald Charity. Prvá izba, ktorá sa nachádza v priestoroch 1. Detskej kliniky na 6. poschodí, je využívaná už viac ako rok. Odvtedy v nej bolo hospitalizovaných celkovo 61 detí so svojimi rodičmi. Ďalších šesť nadštandardných izieb je na Onkologickom oddelení v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. “Pre úspešnosť liečby detských pacientov má pohodlie a pocit bezpečia, ktorý prítomnosť rodiča poskytuje, bezpochyby veľký význam,” povedal MUDr. Daniel Žitňan, riaditeľ DFNsP.

Tzv. nadštandardné izby vznikli rekonštrukciou klasických nemocničných izieb. Gumové podlahy boli vymenené za plávajúce, okná sa vymenili za plastové, zrekonštruovali sa kúpeľne a WC, izby boli zariadené novým nábytkom, televízorom a chladničkou. K lepšej atmosfére v izbách prispieva aj vymaľovanie veselými rozprávkovými postavičkami.

Okrem spomínaných nadštandardných izieb spoločnosť McDonald’s v minulých rokoch postavila na Slovensku aj “Dom, v ktorom nám je dobre I.” pre deti z Domova sociálnych služieb na Mokrohájskej ulici v Bratislave a “Dom, v ktorom nám je dobre II.” pre náhradnú rodinu, ktorá sa stará o jedno vlastné a sedem nevlastných detí z detských domovov. Všetko tieto aktivity sú v súlade s firemnou stratégiou spoločnosti McDonald’s zameranou na projekty usilujúce sa o zmiernenie bolesti a utrpenia chorých detí.

Lepšia starostlivosť

Moderné prostredie