Domov / O nás / Tlačové centrum / V novozámockej nemocnici pribudla už druhá nadštandardná izba pre malých pacientov

V novozámockej nemocnici pribudla už druhá nadštandardná izba pre malých pacientov

Nové Zámky 15. apríl 2013 – Symbolický kľúč od druhej novovybudovanej nadštandardnej izby pre malých pacientov odovzdala v týchto dňoch Drahomíra Jiráková, riaditeľka neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities MUDr. Imrichovi Matuškovi, riaditeľovi Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch a MUDr. Michalovi Medovarskému, prednostovi Pediatrickej kliniky.

Malým pacientom a rodičom, ktorí počas pobytu v nemocnici môžu sprevádzať svoje ratolesti, bude v novozámockej nemocnici slúžiť už druhá moderne vybavená izba – tentoraz izolačka. Spĺňa náročné medicínske a hygienické požiadavky a súčasne ponúka príjemné prostredie na liečbu. Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities na tento účel prispela sumou 7 000 €.

„Chceme sa úprimne poďakovať za tento dar. Ďakujeme v menej lekárov, sestričiek, ale hlavne v mene detí, ktorým izba spríjemní pobyt v nemocnici a budú sa tu cítiť oveľa lepšie,“ ocenil riaditeľ nemocnice MUDr. Imrich Matuška aktivity organizácie Ronad McDonald House Charities, ktorá klinike už poskytla 12 500 € na prvú nadštandardnú izbu pre deti a zakúpenie televízorov.

 

„Ronald McDonald House Charities pomáha na Slovensku chorým a znevýhodneným deťom, aby sa cítili lepšie a bezpečnejšie,“ povedala o pôsobení neziskovej organizácie riaditeľka Drahomíra Jiráková a dodala: „Za 10 rokov nášho pôsobenia na Slovensku sme venovali na charitatívne účely viac ako 186 332 €, vďaka ktorým sa podarilo zrekonštruovať a zariadiť nadštandardné izby v nemocniciach na Kramároch v Bratislave, Nitre, Trnave, Banskej Bystrici, Žiline a podieľali sme sa aj na rekonštrukcii Detského ORL oddelenia v Košiciach.“

„Mám radosť, že sa nám podarilo zrekonštruovať už druhú izbu pre deti v novozámockej nemocnici. Aj moja dcérka už ležala v nemocnici, takže viem, aké je to náročné pre deti aj rodičov,“ povedal Zoltán Vida, franchisant McDonald´s v Nitre, ktorý celú podporu zastrešoval.

Spoločnosť McDonald´s je zakladateľom neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities a finančné prostriedky na svoju činnosť získava z jej aktivít a zbierok od zákazníkov, ale aj od zamestnancov, ktorí na ňu prispeli 2 % zo svojich daní.

Pre ďalšie informácie sa, prosím, kontaktujte:

Drahomíra Jiráková
riaditeľka
Ronald McDonald House Charities, n. o.
Tel.: +420 602 395 588
E-mail: drahomira.jirakova@rmhc.sk

Lepšia starostlivosť

Moderné prostredie