Ďakujeme vám za kúpu samolepky pomocnej Ručičky

V priebehu celého júna sa konala tradičná akcia na podporu chorých detí a ich rodín v slovenských nemocniciach. Podporiť sa dalo jednoducho, kúpou samolepky Ručičky v hodnote 1 euro alebo 5 eur.

A zákazníci reštaurácií McDonald’s za aktívnej podpory všetkých zamestnancov dokázali, že je pre nich pomoc malým pacientom dôležitá. Podarilo sa vyzbierať rekordných 115 402 eur, čo je dvojnásobok zbierky uskutočnenej v roku 2019. Spolu sa predalo úžasných 104 414 ručičiek. Ďakujeme!

Finančné prostriedky poputujú v najbližších týždňoch  na rekonštrukciu detských oddelení v nemocniciach v Banskej Bystrici a Nitre.

Podobné rekonštrukcie nedávno prebehli aj v Národnom ústave detských chorôb na Kramároch. „Rodičia veľmi oceňujú zrekonštruované priestory, prinášajú nádych domova a radosti do nemocničného prostredia. Veľmi nám pomohli nové úložné priestory. Lepšie sa nám v takýchto estetických priestoroch s deťmi pracuje, keďže sa necítia ako v nemocnici. Ďakujeme!“ hovorí pedagogička z nemocničnej školy.