MCHAPPY DAY 2020

McHappy DayAk si počas McHappy Day kúpite hranolky, môžete mať z nich dvojnásobnú radosť. 50 % z ich ceny vždy venuje spoločnosť McDonald’s našej organizácii Ronald McDonald House Charities (RMHC).

Spoločnosť McDonald’s týmto spôsobom podporuje neziskovú organizáciu RMHC už veľa rokov. Tento rok sa uskutočnil McHappy Day  2. októbra. Vyzbieralo sa takmer 29 900 eur, čo je napriek súčasnej zložitej situácii o viac ako tisíc euro viac ako v predchádzajúcom roku. Ďakujeme!

Výťažok opätovne poputuje na detské oddelenia slovenských nemocníc.

Aktuálne RMHC dokončuje rekonštrukciu posledného, šiesteho oddelenia v Národnom ústave detských chorôb na bratislavských Kramároch. Úplne boli zrekonštruované priestory herní, tried, jedální a spoločenských miestností. Tak sa snažíme čo najviac spríjemniť detským pacientom a ich rodinám náročné chvíle liečby a uľahčiť deťom proces uzdravovania.

Zároveň RMHC teraz v septembri venovala 15 900 ks hygienicky zabalených hračiek, ktoré sú vhodné pre každé jedno dieťa, ktoré sa ocitne v nemocnici na Kramároch v Bratislave.

Ak ste počas McHappy Day nestihli navštíviť McDonald’s a chceli by ste túto peknú myšlienku podporiť, môžete tak urobiť pri vašej najbližšej objednávke obľúbeného jedla. Od leta majú zákazníci reštaurácií McDonald’s možnosť podporiť malých pacientov v nemocniciach aj prostredníctvom zaokrúhľovania sumy za objednávku pri platbe na digitálnych kioskoch. Ďakujeme.