Ďakujeme za kúpu samolepiek na darčeky

Zákazníci reštaurácií McDonald’s mohli počas posledných decembrových dní podať pomocnú ruku a kúpou vianočných menoviek na darčeky v cene 1 euro prispieť na prebiehajúce a plánované aktivity pre malých pacientov a ich rodiny v slovenských nemocniciach prostredníctvom RMHC.

Od 24. novembra do 23. decembra 2022 zákazníci takto vyzbierali úžasných 51 558 euro. Ďakujeme 🙏

Vďaka takejto podpore sme mohli len v roku 2022 odovzdať vynovené priestory trom nemocniciam v Martine, Nitre a Košiciach. V rekonštrukciách naďalej aktívne pokračujme a koncom januára ukončíme aj rozsiahlu dvojročnú rekonštrukciu priestorov oddeleniach Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici, ktoré následne odovzdáme.

Po dlhých dvoch rokoch môžeme povedať, že rekonštrukcia priestorov v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici je úspešne na konci. Počas nej sa nám podarilo zakúpiť potrebné vybavenie, ktoré novo zrekonštruované priestory skrášli, zvýši komfort hospitalizovaných detí a ich rodín a poskytne pocit domova počas ťažkých chvíľ choroby. Celkové náklady na renováciu a modernizáciu oddelení sa vyšplhajú až na sumu 80 000 €,“ doplňuje Hana Erat, výkonná riaditeľka n. o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.