Pomohli sme na novom oddelení detských pacientov s COVID-19 na Kramároch

Pružne sme zareagovali na extrémne sa zhoršujúcou pandemickú situáciu: Materiálna a finančná pomoc tak putovala v týchto dňoch na oddelenie určené pre detských pacientov s COVID-19, hospitalizovaných v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave.

Pomocná ruka v čase tretej vlny pandémie

Počas aktuálne sa zhoršujúcej pandemickej situácie v súvislosti s treťou vlnou šírenia koronavírusu, sme pohotovo podali pomocnú ruku najväčšej detskej nemocnici na Slovensku. Ani tá sa nevyhla náročnej situácii spojenej s ochorením COVID-19. Flexibilne sme tak reagovali na akútne materiálne a finančné potreby nemocnice, ktorej pomohla zariadiť oddychovú časť oddelenia v hodnote 1 956 eur.

Poďakovanie z nemocnice pre našich podporovateľov

Vďaka našim podporovateľom dlhodobo pomáhame v najväčšej slovenskej detskej nemocnici. NÚDCH je dlhodobo na zozname nemocníc, ktorým sa snaží RMHC poskytovať zmysluplnú podporu, napríklad aj v podobe terapeutického ventilačného systému, ktorý je v týchto dňoch obzvlášť nápomocný. „Vážime si pomoc zo strany organizácie RMHC pri zariadení pracoviska R2 pre pacientov s ochorením Covid – 19 a ich sprevádzajúcich rodičov pretože aj vďaka tejto pomoci môžeme našich pacientov liečiť v komfortnejšom a bezpečnejšom prostredí. Rovnako, aj naši lekári a sestry, pracujúci na tomto oddelení, majú príjemnejšie zázemie. Vážime si dlhodobú pomoc RMHC – vďaka nej majú naši detskí pacienti na lôžkových pracoviskách 7 nových herní, terapeutický ventilačný systém, ktorý im pomáha s dýchacími problémami a akútnym respiračným zlyhaním. V mene našich malých pacientov ďakujem aj za množstvo darčekov, ktoré im spríjemňujú pobyt v nemocnici,“ povedal MUDr. Peter Bartoň, riaditeľ NÚDCH.